Bilgi Bankası
Gelecek Internet / DESTEK MASASI > Gelecek Internet / DESTEK MASASI > Bilgi Bankası

Yardım ara:


Hazır Emlak Sistemi İlan Yönetim Paneli

Çözüm

HAZIR EMLAK İLAN YÖNETİM SİSTEMİ YÖNETİM PANELİ

 

Yönetim Paneli Erişimi ve Profil Ayarlama

1) Öncelikle Emlak İlan Yönetimi Panelimizin adresine giriş yapıyoruz.

Emlak Yönetim Paneli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2)Akabinde sağ üst köşede yer alan avatara tıklayarak kullanıcı girişi yapıyoruz. Burada google doğrulama yöntemini işaretlemezseniz giriş başarısız olacaktır.

Emlak Yönetim Sistemi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3) Sisteme Giriş Yaptıktan sonra sağ üst köşedeki avatara tekrar tıklıyoruz. (Yüklediyseniz, yüklediğiniz fotoğraf görülecektir).

Bu bölümde profilim sekmesine tıklayarak

 

Hazır Emlak Yönetim Sistemi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4) Tüm Profil ayarlarınızı, şifrenizi ve profil fotoğrafınızı değiştirebilirsiniz. Böylelikle yüklediğiniz fotoğrafşarınız yetkili danışman / emlakçı olarak ilanlarınızda görülecektir. Yanısıra profilim alanına doldurduğunuz iletişim bilgileri ve sosyal medya adresleri de sizin danışman sayfanızda güncellenecektir.

 

Hazır Emlak Yönetim Sistemi

 

Yeni İlan Ekleme

1) Yönetim Panelinde sol menüde bulunan alandan veya sağ üst köşede yer alan İlan Ekle butonuna tıklayarak Emlak İlanı Ekleme Sihirbazını çalıştırabilirsiniz.

2) Emlak İlan Ekleme Sihirbazı oldukça basit ve kullanıcı dostu toplam 5 modülden oluşmaktadır. İlk modül olan Temel Alanında İlan başlığı, ilanın özellikleri,konum,durum vb. temel bilgilerini girebileceğimiz alanları görebilirsiniz.

** İlan Adresi Satırı dinamik google haritaları kullanmaktadır. İlanın adresini ve konumunu bulabilir ve işaretleyebilirsiniz. Varsayılan olarak o alan siz değerli müşterimizin emlak ofisi seçili olarak gelmektedir. Değiştirmezseniz ilan detay sayfasında emlak ofisinizin adres ve dinamik haritası yayınlanacaktır.

Hazır Emlak Yönetim Sistemi

 

3) Bu adımda aklınıza takılacak alanları ele almaya çalıştık. 

a) İlanın ID' si  --> Sistem her ilana özgü bir kimlik numarası oluşturur. Bu da ilanın detay sayfasında en üstte görülmektedir. Böylelikle müşterilerinizin ilgilendiği / beğendiği ilanın id numarasını sorabilir ve gelişmiş arama motoru sayesinde yüzlerce ilanın içerisinden direk ilgili ilanı bulabilirsiniz.

b) Alan İlan --> Bir ilanı diğer bir ilanın alt ilanı / projesi gibi birbirine bağlayabilirsiniz. İlanlar birbirinden bağımsız ise bu alanı "ana proje yok" olarak varsayılan bırakınız.

c) Tip --> Kiralık konut veya Satılık İşyeri vb. Bu alanı muhakkak seçiniz. 

d) Durum --> Satılık veya Kiralık İlanın Çeşidi.

e) Konum --> Bu kutucuğu seçtiğinizde seçmeli bir alan açılacaktır. Seçmekle uğraşmak yerine kutucuğa tıkladıktan sonra direk yaabilirsiniz. Ör: "Kabataş"

f) Oda Sayısı --> Salon hariç oda sayısı, sadece rakam giriniz. Ör: 2

g) Banyo ve Salon kutularına yine sadece sayı giriniz.

h) Net ve Brüt alanları sayısal olarak girdikten sonra Net Alan birimi ve Brüt Alan birimi bölümlerine ölçü birimlerini yazmalısınız. Örneğin konutlar için "m2" olurken arsalar için "dönüm" de yazabilirsiniz.

i) Mülkiyet Vergisi ve Ek Aidatlar Kredi Hesaplama için gerekli alanlardır. Boş bırakabilirsiniz. Emlak aidat fiyatı için gerekli kutucuk daha aşağıda bulunmaktadır.

 

Hazır Emlak Yönetim Sistemi

3) Temel bölümünü böylelikle bitirebiliriz, sağ alt bölümden sonraki diyerek 2. modül olarak Galeri bölümüne geçebilirsiniz.

3.1) Bu bölüme ilanınızda yer alacak tüm fotoğrafları tek hamlede yükleyebilirsiniz.

a) Fotoğraflar %100 olup, diğer resmi sistem otomatik olarak işleme alıp yüklediğinden emin olunuz. Resimler tam yüklenmeden bu modülü (Galeri) terketmeyin.

b) Sitenizin performansı için fotoğraflar boyut olarak sistem tarafından otomatik olarak %94 oranına kadar sıkıştırılacaktır.

c) Tüm fotoğraflarınıza önceden bize iletmiş olduğunuz filigran otomatik olarak sistem tarafından uygulanacaktır.

3.2) İlan Ekleri bölümüne döküman veya resim ilana ilişkin ekleri yükleyebilirsiniz. Örneğin Tapu,Dask,Resmi Kayıt,Pafta No vb.

Hazır Emlak Yönetim Paneli

4) Galeri Bölümünün son ayarları;

4.3) Yeni Eklemekte olduğunuz bu ilan anasayfada durumuna göre(kiralık/satılık son ilanlar) yayınlanacaktır. Fakat yanı sıra sitenin en üstünde slayt alanında da görseli yayınlansın ve üzerine tıklandığında bu ilan detay sayfasına yönlensin istiyorsanız bu alanı seçerek bir slayt görseli yüklemelisiniz. Fotoğrafın kalitesi açısından modül açıklama satırında yazdığı boyutlardan daha küçük yüklememeye ve en yakın değeri yüklemeye özen gösteriniz. 

Not: Sistem görselinizi otomatik olarak o boyuta ayarlamaya çalışacak. Burdaki püf nokta daha büyük yüklediğinizde çözünürlük bozulmaz ama küçük ebatlardaki fotoğraflar oldukları değerden daha büyük bir ebata çevrildiklerinde görsel kaliteli çokca bozulmaktadır.

4.4) Kat planları bölümünü çoğu ilanlarınızda boş bırakcaksınız. Fakat örnek vermek gerekirse. Katlarının kullanım alanları ve değerleri birbirinden farklı bir işyeri binası satıyorsunuz diyelim.. İşte bu alanda her bir kat için ayrı ayrı ilgili kata ait fotoğraf, kullanım alanı fiyat gibi bilgileri işleyebilirsiniz.

Böylelikle 2. Sayfamız Galeri bölümünü de bitiriyor sağ alttan sonraki diyerek video bölümüne geçiiyoruz..

 

 

5) Video sayfasını da basitçe iki adımda hemen ele alalım. 

5.1) 360c Sanal Tur bölümüne 360 destekli videonuzu yüklediğiniz platformdan videonuza ait embed kodunu alarak bu bölüme yapıştırmanız kafi.

İlan detay sayfanızda videonuz sayfadan ayrılmadan kutucuk içerisinde gözükecektir. Dilerseniz büyüterek tam ekranda da izlenebilir.

5.2) Normal video ekleme. Bu Alanda örneğin youtube da olan bir videonuzun adresini "Sanal Tur Video URL' si" yazan alana yapıştırmanız yeterli.

Başlık alanına ise ilana ilişkin dilediğiniz bir başlık yazabilirsiniz.

2. Adımda (360 Video hariç, Normal Sanal Video Yükleme Alanı) istediğiniz kadar video "Daha Ekle" butonuna basarak ekleyebilirsiniz.

Desteklenen platformlar: Youtube ve Vimeo

6) Özellikler Modülü iki bölümden oluşmaktadır. Ek Detaylar ve Özellikler

6.1) Ek Detaylar 

Bu bölümü temel ilan özelliklerinde olmayan nadir ihtiyaçlar veya ilanınızı şekillendirmek zengin bir ilana dönüştürmek için kullanabilirsiniz.

Örneğin Site Havuz Bakımı için yıllık 1000TL istemekte..

Başlık bölümüne Havuz Bakım Ücreti (Yıllık) Değer bölümüne ise 1000TL olarak giriş sağlayabilirsiniz. Böylelikle ilan detay sayfanızda Ek detaylar başlığı altında ilan açıklama satırının üzerinde görülecektir.

 

 

6.2) Özellikler

Bu bölüm genelde atlanan, tembellik edilen bir alan olsa da çok önemli bir bölümdür. İlanınız da "Deniz Manzara Özelliği" özelliği veya başka bir özelliği varsa mutlaka seçiniz. O halde neler olacağını size açıklayalım;

İlanınızın detay sayfasında ilan özellikleri olarak bu seçtikleriniz ziyaretçiler için özellik olarak gözükmekle beraber;

a) Arama Motorları botları için etiket bulutu,

b) Tıklandığında açılan bir sanal sayfa

c) Benzer özellikteki ilanları ilişkilendirme. Örneğin "Deniz Manzaralı" özelliğine (etiket bulutuna) tıklandığında açılan sanal sayfada tüm deniz manzaralı özelliği olan ilanlar gösterileceği gibi 

d) Arama motorları aramalarındaki bulunma sonucunu aşağıdaki görselde görebileceğiniz üzere üst düzeye çıkarmaya yarar.

Yani bu alan gerçekten çok mühimdir. Sitenizin arama motorlarında bulunmasını sağlamak üzere yapılmıştır.

Ayrıca dilerseniz Google Seo ve Dijital Reklam (Pixel ve Google AdsDanışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Aktif referans verilir.

Bakınız;